Závody pro veřejnost Dětský pětiboj na trojce

0
93

Do tělocvičen školy Májová, čili na trojce, si přišly děti zazávodit 10. března 2020.Všechny dostaly seznam disciplín a rozběhly se sbírat body. Na kladince mohly získat až 3 body. Přejít a nespadnout, otočit se a nespadnout a jít po kladince zpět a překročit plyšáka se povedlo všem na jedničku. Tedy za 3 body.

U skoku do dálky už měly úkol těžší. Tříleté děti přeskočily všechny jeden metr. Čtyřleté děti přeskočily skoro všechny 1m a 20 cm. A pětiletí skákali přes 1,5 m. Nejvíc se rozhodovalo o vítězích u hodu na cíl. Kdo se trefil do dětské desky s košem sbíral cenné body. Při nerozhodném celkovém výsledku, rozhodly získané hvězdičky za trefu do koše. Udržet se na hrazdě 10 vteřin bylo pro všechny děti moc lehké. Budeme muset zařadit jinou disciplínu!

Běh přes překážky už pořadím moc nezamíchal. A tak z diplomu, míče, omalovánek a nějakých dobrot se těšili Adámek Pěkný, Toník Čech, Kačenka Stolínová, Valinka Hlušičková, Alička Venhodová, Verunka Macková, Klárka Franková, Péťa Šot i Jirka Keilhauer a Tomášek Heka.

Zápolilo se urputně, i nějaká ta slzička ukápla, ale radost z pohybu a odměn překonalo vše.

Akci podpořil Statek Bor Zeos s.r.o. mléčným občerstvením a město Ostrov.

Sluší se poděkovat i pomocníkům: Tereze Bažilové, Daniele Obitkové a Róze Krausové ze ZŠ Masarykova Ostrov a kolegyním Pavlíny Bobokové, která je vedoucí Cvičení rodičů s dětmi.

Byla to poslední akce oddílu Sport pro všechny před vládním nařízením: Úplný zákaz shromažďování. Pevně věřím, že příští rok závody zopakujeme. Trénovat zatím musí děti doma a v parku. Po odvolání zákazu se sejdeme v úterý v 5 na trojce. http://www.tjostrov.cz/

Braunová Zdenka

hospodářka oddílu Sport pro všechny TJ Ostrov