TJ Ostrov- oddíl stolního tenisu sezóna 2019/20

0
113

Oddíl stolního tenisu TJ Ostrov z.s. má v současnosti 24 dospělých členů a 6 členů mládeže.

V stolně tenisové sezóně 2019-20 má oprávnění startu na základě minulé sezóny ve třech dlouhodobých soutěžích pořádaných ČAST. Jsou to tyto soutěže mužů: Divize, Krajský přebor 1.třídy a Krajský přebor 2.třídy.

Družstvo „A“ ve složení: Jiří a Jan Provazníkovi, JUDr. Martin Čonka, Ivan Vysocký a Michal Oláh

jsou na 1. místě soutěže DIVIZE se ziskem 51bodů a s náskokem 1 bodu před druhým. Zbývá odehrát poslední dvoukolo, které bylo odloženo. V případě, že se kola již neodehrají postupuje do 3. ligy.

V případě, že se odložená utkání odehrají, budou bojovat o postup v posledním zápase s druhým v tabulce, kde jim k postupu bude stačit uhrát remízu.

Družstvo „B“ ve složení: Babor Václav, Ing. Novák Radek, Bc. Vařečka Pavel, Vyhlídka Daniel a Landiga Michal jsou na 1. místě soutěže KP 1 se ziskem 48 bodů a s náskokem 11 bodů před druhým.

Toto družstvo má již zaručený postup do Divize.

Družstvo „C“ ve složení: Landiga Michal, Zika Miroslav a Petr, Vařejčka Josef, Ing. Dvořák Jindřich jsou na 3. místě soutěže KP 2 se ziskem 27 bodů a v tabulce zůstanou na 3. místě.

Vedle dlouhodobých soutěží se naši hráči a hráčky zúčastnili sedmi bodovacích turnajů Karlovarského kraje odkud přivezli 4 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile. Dalším úspěchem je také titul okresní přebornice v mladších žákyních Kateřiny Novákové. Mezi další úspěchy našeho oddílu lze také považovat, že naše členka Karolína Vysocká hostuje v soutěži 1. ligy žen a je v základu družstva SKP Sever Ústí n/L, které je na 3. místě soutěže.

Vedle závodní činnosti náš oddíl pořádal z pověření KKSST OP mládeže, OP dospělých a 25. ročník turnaje „Velká cena Ostrova“

Závěrem lze konstatovat, že sezóna byla velice úspěšná a musíme se zamýšlet, co uděláme, pokud postoupíme do 3. ligy. Neboť vždy jde o peníze. Na tuto soutěž bychom museli sehnat zhruba 100 000,- Kč nad rámec současného rozpočtu, které nejsme schopni z příspěvků pokrýt. Pokud by se našel sponzor, bylo by vše vyřešeno.

A co se nepovedlo? Velice mne mrzí, že děti z Ostrova, kterým bychom zajistili dobré tréninkové podmínky a přivítali je v našem oddílu, jezdí z nějakého důvodu trénovat do Toužimi.

Náš oddíl trénuje vždy v úterý a v pátek od 19,00 hod. v tělocvičně ZŠ J. V. Myslbeka . Mistrovská utkání se konají o sobotách, blíže na https://www.ping-pong.cz/kraje-a-regiony/karlovarsky-kraj/.

                                                                                                                                    Ivan Vysocký                                                                                                                  Předseda oddílu

Ostrovský turnaj