Mistrovství rebubliky kategorie Masters Plzeň 2024

0
27

Masters Plzeň 2024

Na mistrovství republiky kategorie Masters bojovali v Plzni o medaile registrovaní stolní tenisté v kategoriích od 40 let výš, nejstarší skupinou pak byli muži nad 85 let. Náš oddíl stolního tenisu reprezentovali tito hráči: Jan Provazník, Michal Landiga (kat. 65-69), Ivan Vysocký(kat.60-64) a Josef Vařejčka(kat.70-74). Sytém dvojhry byl 1. stupeň skupinový, kde ze skupiny postupovali 2 hráči a 2. stupeň vyřazovací. Čtyřhry se hráli vyřazovacím systémem. Naši hráči odehráli ve všech fázích turnaje vyrovnané zápasy o čemž svědčí jejich výsledky. Honza Provazník postoupil ze skupiny a těsně prohrál o postup do čtvrtfinále. Michal Landiga i Ivan Vysocký též postoupily ze skupin a prohráli o postup do čtvrtfinále. Josef Vařejčka měl smůlu a ze skupiny se neprobojoval. Ve čtyřhrách Michal Landiga a Honza Provazník byli vyřazení ve čtvrtfinále. Ivan Vysocký odehrál čtyřhru s Jaroslavem Plačkem z SKST Chodov a prohráli až v semifinále, takže získali 3. místo ve čtyřhře. Závěrem lze konstatovat, že se premiérový šampionát Masters bezpochyby povedl. Nabídl boje o oficiální mistrovské tituly, což vlastně ani hráči a hráčky, kteří vozí medaile třeba z mistrovství Evropy, dosud neznali. Byl pochopitelně také místem setkání nadšenců, kteří se stolnímu tenisu aktivně věnují bez ohledu na dřívější rok narození. Ivan V.