Mistrovské tituly pro ostrovský badminton

0
36

První červnový víkend se v Plzni konalo Mistrovství české republiky veteránů. Mezi rekordním počtem 126 ti účastníků byli i zástupci oddílu badmintonu TJ Ostrov, kteří přijeli obhajovat stříbrná a bronzová umístění z roku 2023. Mistrovství bylo vypsáno pro 8 věkových kategorií od 35+ po 70+, odstupňovaných po 5 ti letech. Ostrovští startovali v kategorii 55+ a 70+. Obhajoba se stále se zvyšující kvalitou hráčů proběhla s vylepšením, když získali dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. V kategorii 55+ po výborném výkonu a vítězstvím ve dvou setech nad favorizovanou dvojicí, získali zlato Jan Šula s Pavlem Hauerem. V kategorii 70+ (kategorie 75+ nebyla bohužel už vyhlášena)přidal ve dvouhře do své sbírky prvních míst další mistrovský titul Jiří Mácha, a v kategorii 65+ vybojoval ještě bronz ve čtyřhře s Josefem Špulákem z Jiskry Nejdek. Zvládnout hladký průběh turnaje s velkým počtem zápasů v jednom dni, vyžadovalo perfektní souhru pořadatelského týmu včetně práce rozhodčích. Organizaci ocenili všichni účastníci při závěrečném ceremoniálu udělování medailí a předávání cen. 1. foto -zprava Jos. Špulák, Jiří Mácha; 2. foto – 3. zleva Jan Šula, P. Hauer; 3. foto – zleva J. Mácha se třetím B. Mojžíšem-chybí 2. hráč.