Medaile z MČRV – Plzeň

0
301

Nová badmintonová hala v Plzni byla 3.6. dějištěm Mistrovství české republiky veteránů. Ve startovním poli 111 hráčů a hráček nechyběli ani tentokrát badmintonisté TJ Ostrov, kteří přijeli obhajovat mistrovské tituly i další medaile z roku 2022. Vypsané kategorie byly po pěti letech od 35 + do 70 +. Přestože se nepodařilo obhájit tituly, nepřijeli s prázdnou. V kategorii 55 + uspěli Jan Šula se dvěma a Pavel Hauer s jednou bronzovou medailí. V kategorii 70 + ( věkem do kategorie 75 +) přidal Jiří Mácha jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Každý rok přecházejí do vyšších kategorií „mladší“ hráči, kteří se svou výkonností stávají velkou konkurencí pro starší kolegy. Radost byla i ze zisku mistrovského titulu Lenky Zacharové/Přibylové v kategorii 35 +, která v Ostrově badmintonově vyrůstala a nyní žije v Plzni. Na stříbrnou medaili v 55 +dosáhl dlouholetý člen oddílu Ivoš Černý z Českého Krumlova. Absolutorium za  hladký průběhu si zaslouží pořadatelé, kteří zvládli nelehkou organizaci 8 mi kategorií, kdy se v každé hrají tři disciplíny – dvouhra, čtyřhra a mix. Je na místě pogratulovat a poděkovat ostrovským badmintonistům za výborné výkony a skvělou reprezentaci oddílu i TJ. Foto.

Výsledky:

Kategorie 55 +:

Dvouhra – 3. Jan Šula; 9. – 10. Pavel Hauer

Čtyřhra   – 3. J. Šula/ P. Hauer

Kategorie 65 + :

Čtyřhra –     3. Jiří Mácha/Josef Špulák (Ostrov-Nejdek)

Kategorie 70 +:

Dvouhra –   2. J. Mácha