Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

Turnaj v Kynžvartu

Putovní pohár - Lázně Kynžvart

Sobota 16.11. byla dějištěm XI. ročníku turnaje o putovní pohár města Lázní Kynžvartu, který pořádali tamější agilní badmintonisté. Na turnaj ve čtyřhrách se sešlo 16 mužů a žen. Za náš oddíl to byli Jan Žemlička, Martina Karbulková, Pavel Hauer a Jiří Mácha. Před 14 dny se zde uskutečnil turnaj ve dvouhrách a mixech, který přinesl ostrovským dvě první místa. V pozměněné sestavě se zdařilo i tentokrát, když J. Mácha s Pavlem Hauerem turnaj vyhráli a J. Žemlička s M. Karbulkovou přidali 5. místo. Gratulujeme.

XVII. ročník turnaje - Klatovy

XVII. Zbrklý úder - Klatovy

Dne 8.11. se v Klatovech konal XVII. ročník turnaje neregistrovaných hráčů, vypsaný pro všechny disciplíny. Na jih se vypravila trojice ostrovských ve složení - Jan a Jana Šulovi, Jan Žemlička. Ve startovní listině, se stále stoupající výkonnosti hráčů na těchto turnajích, opět obstáli a přivezli medailová umístění, včetně těch nejvyšších. Po zásluze jim patří velké poděkování!

Mix:  1. Jan a Jana Šulovi

DM:   2. Jan Šula, 6. Jan Žemlička;

ČM:   4. Šula/Žemlička

GP C - MOST

GP C dospělých - Most

Úspěšné tažení  Fabiána Šuly a Báry Müllerové v nové sezoně, pokračovalo 3.11. v Mostě na turnaji GP C. Fabián Ve dvouhře získal 2. místo, když ve finále podlehl domácímu Abrahámovi, který celý turnaj podával skvělé výkony. Ve čtyřhře si 2. místo zopakoval. Ve smíšené čtyřhře obsadili s Bárou dělené 3. místo. Bravo!

X. Ročník turnaje - Kynžvart

X. Ročník turnaje ve dvouhrách a mixech

Dne 3.11. se v Kynžvartu konal X. ročník lázeňského šviháka ve dvouhrách a mixech pro neregistrované hráče. Tradičně, ale i  úspěšně se ho zúčastnila pětice ostrovských badmintonistů - Jan a Jana Šulovi, Jan Žemlička, Martina Karbulková a Pavel Hauer. Že jim nová hala se sympatickými pořadateli opakovaně svědčí, potvrdili i tentokrát, když vyhráli dvě disciplíny. Patří jim velké uznání za výborné výkony ve stále se lepšící konkurenci.

Dvouhra muži: 1. Hauer, 6. Šula, 8. Žemlička

Mix:                  1. J+J Šulovi, 5. Žemlička/Karbulková

GP C - Kladno

GP C dospělých - Kladno

V Kladně se 20.10. konal turnaj GP C dospělých, na kterém startovali naši hráči - Fabián Šula a Bára Müllerová. Oba podali opět výborné výkony a obsadili stupně vítězů. V těžké konkurenci vybojoval Fabián dělené 3. místo ve dvouhře. Umístění na děleném 3. místě si zopakovali ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme!