Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

NŰRNBERGER - Stadtmeisterschaft

Mezinárodní turnaj v SRN

Ve dnech 6.-7.7. se v německém Norimberku konal za účasti více než 300 hráčů - startovali i asijští borci - mezinárodní turnaj.  Ve třech výkon. kategoriích se hrálo ve  skupinách s postupem do pavouka KO. Naši "starší" hráči Jan a Jan Šulovi ve své skupině neuspěli a po třech smolných třísetových zápasech jejich cesta turnajem skončila. Kladem pro ně byla nabytá zkušenost a porovnání úrovně mimo republiku. Vynikající výkony předvedli ve vyšší kategorii Fabián Šula s Bárou Műllerovou, když obsadili 3. místo v mixu. Medaile přišla i druhý den, kdy Fabián se svým rakouským spoluhráčem vyválčili stříbro! Naši  úspěšné  mini výpravě patří poděkování a uznání za skvělé výkony, kterými reprezentují nejen ostrovský badminton, ale i TJ Ostrov.

Medaile z MČRS

Stříbro z MČRS -  Kladno

Nominací na srpnové  World Senior Championships, s pravidelnou účastí přes 1000 hráčů z celého světa, které se bude konat v polských  Katowicích, bylo dne 8.6. MČR seniorů. V Kladně-Rozdělově se sešlo 84 hráčů startujících v kategoriích od 35+ do 70+. Za náš oddíl startoval Jiří Mácha a v kategorii 70+ vybojoval stříbro ve dvouhře, když tentokrát k prvnímu místu chybělo trochu štěstí. Ve třísetovém finále 23/21, 17/21, 21/18,  podlehl svému parťákovi ze čtyřhry Pavlu Homolkovi z Kladna. Spolu ve čtyřhře 60+ obsadili 5 - 6 místo. Čtyřhra mezi "šedesátníky". (Druhý zleva P.H.)

Závěr sezony

Rozloučení se sezonou  2018 / 2019

V pátek 31.5. jsme se téměř všichni sešli na ukončení sezony. Bylo vše - jídlo, pití  všeho druhu, nechyběly domácí pochutiny. Došlo i na tradiční disciplíny, kdy se výsledky neevidují, i když by někteří "chtěli"...crying

Zhodnocení: Naši hráči dosáhli ze 14 turnajů, jak doma tak i v zahraničí, výborných výsledků. Nejhodnotnějším byl zisk tří medailí včetně mistrovského titulu z mezinárodního mistrovství Salcburska v Rakousku, který přivezl Fabián Šula + zisk dvou titulů z MČRV  2017/2018 - veterána oddílu.

Umístění z turnajů:

1.m. - 20 x; 2.m. - 13 x; 3.m. - 16 x; 4. - 10.m - 12 x. Všem, kteří dosáhli těchto skvělých výsledků, patří poděkování za reprezentaci oddílu a TJ.

 Do nastávajících dovolených Vám VO přeje krásné počasí  a načerpání nových sil do sezony 2019/2020, která začne 3. září.

BADMINTONU AHOJ !

wink yes cool

GPC - Karlovy Vary

GPC dospělých - Karlovy Vary

Badminton aréna v K. Varech byla 11.5. dějištěm celostátního turnaje GPC dospělých. Cestu si našlo 30 hráčů a hráček z plzeňského, severočeského a karlovarského kraje. Mezi účastníky byla i naše dvojice - Fabián Šula a Bára Műllerová. Mezi silnou konkurencí se neztratili a navázali na úspěchy z   předchozího GPD. Fabián ve dvouhře bohužel hned v 1. kole prohrál ve vyrovnaném třísetovém zápase s pozdějším semifinalistou Abrahámem z Mostu  a obsadil slušné 9. - 12. místo. Úspěchu se náš pár dočkal v mixu, když na cestě do finále porazil několik adeptů na prvenství. Zlato po dobrém výkonu mu sebral až zkušený pár Mirvald - Štroblová /Sp. Chrást - Super S. Most/. Bylo z toho krásné druhé místo. Další medaile přišly ve čtyřhrách, kde  Fabián  s Odvárkou s BKV Plzeň  brali bronz za 3. - 4. místo; bronzová byla i Bára s Kőnigsmarkovou z B. Hory rovněž za 3. - 4. místo. Blahopřejeme!

 

GPC + GPD - Plzeň

Turnaje kategorie GPC + GP D - Plzeň

Dne 20.4. se v jednom dni konaly v Plzni hned dva turnaje - GP C a GP D. Za náš oddíl startovali Fabián Šula a Bára Műllerová. Výborným výkonem v GP D vybojovali ve smíšené čtyřhře 1. místo. Další stupně vítězů přidal Fabián v GP D za dělené 3. místo ve dvouhře. Gratulujeme!