Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

Mistrovství světa seniorů - Katowice

Mistrovství světa seniorů  -  KATOWICE

Od 4. do 11. 8. se v Katowicích konalo 9. Mistrovství světa seniorů. Dějištěm byla Spodek Aréna, druhá největší multifikační hala v Polsku. K dispozici bylo 29 kurtů - samotné klání bylo na 12. Slavnostní zahájení za účasti představitelů světové badmintonové federace proběhlo v hudebním odeonu, kde se na počest mistrovství uskutečnil koncert symfonického orchestru s předními sólisty. V průběhu mistrovství probíhalo množství doprovodných programů se zaměřením přiblížit badminton veřejnosti, příležitost vyzkoušet si tento sport a zároveň možnost shlédnout zápasy. Účast 1548 hráčů z 55 zemí, byla asi jednou z největších na proběhlých šampionátech. Obdivuhodné bylo sledovat asijské hráče, zvláště ty starší, jak vše stále berou velmi odpovědně a profesionálně. V jejich řadách bylo mnoho těch, kteří v době aktivní činnosti byli účastníky olympiád, mnohonásobnými držiteli medailí ze světových mistrovství , včetně účastí na turnajích nejvyšších kategorií.

Za ČR se nominovala dvacítka hráčů a hráček v kategoriích 35 + až 75 +. Heslo znělo: uhrát alespoň jedno kolo. Nutno říci, že některým, hlavně těm  mladším, se to ojediněle povedlo. Jediným zástupcem za ČR v 70 + byl Jiří Mácha - člen oddílu badmintonu TJ Ostrov. Je historicky prvním hráčem, který se za ČR v této kategorii  a zároveň v historii MSS, zúčastnil. Ve dvouhře obsadil 33. - 37. místo, když smolně  prohrál ve dvou setech s polským hráčem. Ve čtyřhře - bohužel nejel stálý deblový partner - mu  byl přidělen izraelský hráč Efrim Ofir. Soupeři byli z Thajska: Seri Chintanaseri a Pramot Khaosamang. Proti sehranému světovému páru nebyla téměř žádná šance a následovala prohra 0/2. Seri CH. se v neděli stal mistrem světa ve dvouhře. Ve výsledku to bylo 9. - 16. místo na světě.

Možnost startovat na takové akci, být účastníkem všeho dění, sledovat perfektní práci organizátorů, hlavních a čárových rozhodčích, smekat před výkony seniorů i 75 +, povzbuzování fanoušků, ale i mnoha četných rod. příslušníků  - nejvíce jich bylo z Indie - stálo zato a určitě to pro všechny účastníky zůstane jako krásná a nezapomenutelná vzpomínka.

NŰRNBERGER - Stadtmeisterschaft

Mezinárodní turnaj v SRN

Ve dnech 6.-7.7. se v německém Norimberku konal za účasti více než 300 hráčů - startovali i asijští borci - mezinárodní turnaj.  Ve třech výkon. kategoriích se hrálo ve  skupinách s postupem do pavouka KO. Naši "starší" hráči Jan a Jan Šulovi ve své skupině neuspěli a po třech smolných třísetových zápasech jejich cesta turnajem skončila. Kladem pro ně byla nabytá zkušenost a porovnání úrovně mimo republiku. Vynikající výkony předvedli ve vyšší kategorii Fabián Šula s Bárou Műllerovou, když obsadili 3. místo v mixu. Medaile přišla i druhý den, kdy Fabián se svým rakouským spoluhráčem vyválčili stříbro! Naši  úspěšné  mini výpravě patří poděkování a uznání za skvělé výkony, kterými reprezentují nejen ostrovský badminton, ale i TJ Ostrov.

Medaile z MČRS

Stříbro z MČRS -  Kladno

Nominací na srpnové  World Senior Championships, s pravidelnou účastí přes 1000 hráčů z celého světa, které se bude konat v polských  Katowicích, bylo dne 8.6. MČR seniorů. V Kladně-Rozdělově se sešlo 84 hráčů startujících v kategoriích od 35+ do 70+. Za náš oddíl startoval Jiří Mácha a v kategorii 70+ vybojoval stříbro ve dvouhře, když tentokrát k prvnímu místu chybělo trochu štěstí. Ve třísetovém finále 23/21, 17/21, 21/18,  podlehl svému parťákovi ze čtyřhry Pavlu Homolkovi z Kladna. Spolu ve čtyřhře 60+ obsadili 5 - 6 místo. Čtyřhra mezi "šedesátníky". (Druhý zleva P.H.)

Závěr sezony

Rozloučení se sezonou  2018 / 2019

V pátek 31.5. jsme se téměř všichni sešli na ukončení sezony. Bylo vše - jídlo, pití  všeho druhu, nechyběly domácí pochutiny. Došlo i na tradiční disciplíny, kdy se výsledky neevidují, i když by někteří "chtěli"...crying

Zhodnocení: Naši hráči dosáhli ze 14 turnajů, jak doma tak i v zahraničí, výborných výsledků. Nejhodnotnějším byl zisk tří medailí včetně mistrovského titulu z mezinárodního mistrovství Salcburska v Rakousku, který přivezl Fabián Šula + zisk dvou titulů z MČRV  2017/2018 - veterána oddílu.

Umístění z turnajů:

1.m. - 20 x; 2.m. - 13 x; 3.m. - 16 x; 4. - 10.m - 12 x. Všem, kteří dosáhli těchto skvělých výsledků, patří poděkování za reprezentaci oddílu a TJ.

Do nastávajících dovolených Vám VO přeje krásné počasí  a načerpání nových sil do sezony 2019/2020, která začne 3. září.

BADMINTONU AHOJ !

wink yes cool

GPC - Karlovy Vary

GPC dospělých - Karlovy Vary

Badminton aréna v K. Varech byla 11.5. dějištěm celostátního turnaje GPC dospělých. Cestu si našlo 30 hráčů a hráček z plzeňského, severočeského a karlovarského kraje. Mezi účastníky byla i naše dvojice - Fabián Šula a Bára Műllerová. Mezi silnou konkurencí se neztratili a navázali na úspěchy z   předchozího GPD. Fabián ve dvouhře bohužel hned v 1. kole prohrál ve vyrovnaném třísetovém zápase s pozdějším semifinalistou Abrahámem z Mostu  a obsadil slušné 9. - 12. místo. Úspěchu se náš pár dočkal v mixu, když na cestě do finále porazil několik adeptů na prvenství. Zlato po dobrém výkonu mu sebral až zkušený pár Mirvald - Štroblová /Sp. Chrást - Super S. Most/. Bylo z toho krásné druhé místo. Další medaile přišly ve čtyřhrách, kde  Fabián  s Odvárkou s BKV Plzeň  brali bronz za 3. - 4. místo; bronzová byla i Bára s Kőnigsmarkovou z B. Hory rovněž za 3. - 4. místo. Blahopřejeme!