Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

Bilance sezony 2019/2020

Činnost oddílu v roce 2019:

Scházeli jsme se 2x týdně-  střídavě v počtu 23 členů. Oddíl pořádal 2 turnaje - GPC dospělých a XI. ročník párových disciplín. Hráči a hráčky se zúčastnili celkem 17 turnajů. Mezi nejvýznamnější patřily MČRS, MSS, OP jednotlivců neregistrovaných a turnaj V Norimberku.

Výsledky:

1.m. - 14x; 2.m. - 15x;  3.m. - 11x; 4. - 16.m. - 13x

Nejúspěšnějšími mezi neregistrovanými co do počtu 1 -3 míst, byli Jan a Jana Šulovi s Pavlem Hauerem. Skokanem roku byl Daniel Dvorník. Za výborné výkony v soutěžích GP ČBaS byli oceněni písemným uznáním, stejně jako předchozí jmenovaní, Fabián Šula s Bárou Műllerovou. Mezi mimořádné výsledky se řadí 2 tituly, jedno druhé a jedno třetí místo z KP jednotlivců sloučených krajů plzeňského a karlovarského  v kat. neregistrovaných. Na MČRS obsadil Jiří Mácha 2. místo ve dvouhře a na IX. MSS v Katowicích pak 9 - 16 místo ve čtyřhře.

Do nadcházejících dovolených, které přijdou vhod po nelehkém období, přeje VO všem krásné počasí. S rodinou a přáteli užití sluníčka, vody (někdy i badmintonu). Novou sezonu začneme 1.9. 2020.

Ročník 2020/2021 bude  zároveň rokem, ve kterém oslavíme 55 let nepřetržitého trvání oddílu , založeného v roce 1965.

smileyyes

XI. ročník turnaje - Kynžvart

XI. ročník čtyřher a mixů    - Kynžvart

Po přerušení sezony 2019/2020 se opět začaly dohrávat soutěže, ale i některé odložené turnaje jednotlivců. Jedním z nich byl 20.6.   XI. ročník Lázeňského šviháka v Kynžvartu. V nové hale se sešlo 13 párů ČM, 5 ČŽ a 12 SČ. Naše kvinteto tvořili Jan a Jana Šulovi, Radek Mojtek a Pavel Hauer s dcerou Eliškou. Dařilo se i nyní - ze tří disciplín  dvě vítězství putovala do Ostrova. Manželé Šulovi vybojovali zlato v mixu, Jan s Radkem zlato ve ČM, rodinný pár 4. místo v mixu a Pavel s hráčem z Karlových Varů skončili ve ČM rovněž  čtvrtí.

GP C - OSTROV

Badminton TJ Ostrov - turnaj GPC dospělých

Poslední únorový den se konal v Ostrově celostátní turnaj dospělých GPC. Do Ostrova si našlo cestu 40 mužů a žen ze šesti krajů a 15 oddílů. Téměř čtvrtinu startovního pole tvořili účastníci mladších 18 let. Pro badminton, který získává i u veřejnosti stále větší oblibu, je to velmi pozitivní poznatek. Zápasy v průběhu turnaje měly vysokou úroveň. Postavení na celostátním žebříčku potvrdil Pavel Synovec ze Sokola Radotín Meteoru Praha , když vyhrál všechny disciplíny - dvouhru, čtyřhru a mix. Za celý den ztratil jeden set. Karlovarský kraj byl zastoupen účastníky z Nejdku, Karlových Varů a domácím Fabiánem Šulou. Ten spolu se Synovcem vybojoval pořádajícímu oddílu zlatou medaili ve čtyřhře. Ti nejúspěšnější byli po skončení i za přispění Města, dekorováni medailemi, diplomy a cenami.

Výsledky:

DM - 1. Synovec /S.Rad.Met. Praha/; 2. Nesveda /Nejdek/; 3.-4. Klimaj /Sl. K. Vary/; 5.-8. Šula/Ostrov/;

- 1. Strnadová /S. Dobruška/; 2. Štroblová /Sup. St. Most/; 3.-4. Mitrovská /BK Arion Praha/, Hoffmanová /Sl. K.Vary/;

ČM - 1. Synovec - ŠULA/ S.R.Meteor -Ostrov/ ; 2. Nesveda - Lešták; 3.-4. Pistulka.Plundrich /USK Plzeň/; Lutsak- Šilhan O./Nejdek/

ČŽ - 1. Königsmarková-Strnadová /B.Hora Plzeň-S.Dobruška/; 2. Štroblová-Vocelková /S.St.Most-USK Plzeň/; 3.-4. Hauerová-Hoffmanová/ K.Vary/;

Mix - 1. Synovec-Mitrovská/S.R.Meteor Praha-BK Arion/; 2. Mirvald- Königsmarková/Sp.Chrást-B.Hora/; 3.- 4. Nevečeřal M.-Dragounová/Proboštov/; Plundrich-Kabátová/USK Plzeň-Chlumčany/