Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

Závěr sezony

Loučení se sezonou crying

Konec úspěšné sezony 2018/219 se kvapem blíží - sluší se bilancovat. Naši hráči dosáhli ze 14 turnajů, jak doma tak i v zahraničí, výborných výsledků. Nejhodnotnějším byl zisk tří medailí včetně mistrovského titulu z mezinárodního mistrovství Salcburska v Rakousku, který přivezl Fabián Šula + zisk dvou titulů z MČRV  2017/2018 - veterána oddílu.

Umístění z turnajů:

1.m. - 20 x; 2.m. - 13 x; 3.m. - 16 x; 4. - 10.m - 12 x. Všem, kteří dosáhli těchto skvělých výsledků, patří poděkování za reprezentaci oddílu a TJ.

Poslední trénink v této sezoně je ve čtvrtek 30.5. Den nato, 31.5. od odpoledních hodin, se sejdeme na "Balákově", kde při dobré baště  zhodnotíme uplynulou sezonu. Nebude chybět sportovní klání v tradičních  disciplínách. Do nastávajících dovolených Vám VO přeje krásné počasí  a načerpání nových sil do sezony 2019/2020, která začne 3. září.

BADMINTONU AHOJ !

wink yes cool

GPC - Karlovy Vary

GPC dospělých - Karlovy Vary

Badminton aréna v K. Varech byla 11.5. dějištěm celostátního turnaje GPC dospělých. Cestu si našlo 30 hráčů a hráček z plzeňského, severočeského a karlovarského kraje. Mezi účastníky byla i naše dvojice - Fabián Šula a Bára Műllerová. Mezi silnou konkurencí se neztratili a navázali na úspěchy z   předchozího GPD. Fabián ve dvouhře bohužel hned v 1. kole prohrál ve vyrovnaném třísetovém zápase s pozdějším semifinalistou Abrahámem z Mostu  a obsadil slušné 9. - 12. místo. Úspěchu se náš pár dočkal v mixu, když na cestě do finále porazil několik adeptů na prvenství. Zlato po dobrém výkonu mu sebral až zkušený pár Mirvald - Štroblová /Sp. Chrást - Super S. Most/. Bylo z toho krásné druhé místo. Další medaile přišly ve čtyřhrách, kde  Fabián  s Odvárkou s BKV Plzeň  brali bronz za 3. - 4. místo; bronzová byla i Bára s Kőnigsmarkovou z B. Hory rovněž za 3. - 4. místo. Blahopřejeme!

GPC + GPD - Plzeň

Turnaje kategorie GPC + GP D - Plzeň

Dne 20.4. se v jednom dni konaly v Plzni hned dva turnaje - GP C a GP D. Za náš oddíl startovali Fabián Šula a Bára Műllerová. Výborným výkonem v GP D vybojovali ve smíšené čtyřhře 1. místo. Další stupně vítězů přidal Fabián v GP D za dělené 3. místo ve dvouhře. Gratulujeme!

Tituly z oblastního přeboru - Plzeň

OP plzeňského a karlovarského kraje

Týden po vydařeném turnaji v Kynžvartu se 17.3. konal OP jednotlivců  plzeňského a karlovarského kraje v kategorii dospělých. Čtveřice ostrovských badmintonistů z TJ Ostrov ve složení Jan a Jana Šulovi, Jan Žemlička a Martina Karbulková, navázali na úspěch z předešlých ročníků. Z pěti vypsaných disciplín dvě vyhráli a získali cenné přebornické tituly, ke kterým pak přidali další medaile. K výkonům všech a k přebornickým titulům gratulujeme.

Výsledky:

Čtyřhra muži:   1. Šula - Žemlička