Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

GP C - Jiskra Nejdek

Za přísných hygienických opatření pro pořadatele Jiskry Nejdek, který musel den před konáním přesunout původní místo konání turnaje do K. Varů, se konal 10.10.  29. THUN CUP GP C dospělých.  Na startovní listině se dokonce objevil i profesionální hráč a současná reprezentační česká jednička - Milan Ludík. Za náš oddíl startovali Fabián Šula s Bárou Műllerovou a nevedli si opět špatně, zvláště po výkonech Fabiána, které vedly ke zlatu. V silné konkurenci ve dvouhře skončil na 5. - 8. místě, stejné umístění bylo i v mixu s Bárou. Již druhé první místo ve čtyřhře vybojoval v krátké době se svým spoluhráčem ze Spartaku Chrást Václavem Mirvaldem. Oběma patří poděkování a uznání za předvedený výkon , který vedl ke zlaté medaili. Foto archiv.

Zrušení tréninků

V rámci nouzového stavu a dalších vládních opatření, je od 9.10. 2020 do odvolání, zrušeno provozování sportovních aktivit ve vnitřních prostorech.  Tréninky povoleny venku do 6 osob. VO

MČRV - Most

MČRV - zlato + stříbro + bronz

Ve sportovní hale oddílu badmintonu Super Stars Most, proběhlo za účasti 64 startujících Mistrovství republiky veteránů v kategoriích 35+ - 70+. Mistrovství provázela hygienická opatření, ale i bohužel menší účast /obvykle přes 100 úč./ z obav ze stávající situace. Za oddíl badmintonu TJ Ostrov startovali dva hráči - Jiří Mácha v kat. 70+ a Pavel Hauer v 55+.První medaile byla stříbrná za dvouhru v 70+ spolu s 5. místem ve čtyřhře, kde J. Mácha se svým přemožitelem ze dvouhry Pavlem Homolkou z BaC Kladno, hráli bohužel ve sloučené kat. 50+. První start a hned zlato, vybojoval P. Hauer ve dvouhře. Ve čtyřhře  50+ přidal se svým spoluhráčem Josefem Špulákem z Jiskry Nejdek bronz Oběma hráčům patří velké uznání za předvedené výkony a reprezentaci oddílu. Bravo!

GP C - Karlovy Vary

GP C dospělých - Karlovy Vary

Oddíl badmintonu Slovanu Karlovy Vary byl 12.9.  pořadatelem turnaje GP C. V Badmintonové aréně byli mezi 28 startujícími i naši dva zástupci - Fabián Šula a Bára Műllerová. V mixu spolu nepřešli první kolo. Fabián si vše bohatě vynahradil ve  finále dvouhry, kdy po slibném průběhu v prvním setu začalo ubývat sil - předtím odehrál v kuse několik zápasů -a nakonec podlehl domácímu Janu Klimajovi. Vynikající stříbro. Nejlepší přišlo nakonec, když se svým spoluhráčem Václavem Mirvaldem ze Spartaku Chrást, vystoupali ve čtyřhře na stupeň nejvyšší. Gratulujeme!