Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

Tituly z oblastního přeboru - Plzeň

OP plzeňského a karlovarského kraje

Týden po vydařeném turnaji v Kynžvartu se 17.3. konal OP jednotlivců  plzeňského a karlovarského kraje v kategorii dospělých. Čtveřice ostrovských badmintonistů z TJ Ostrov ve složení Jan a Jana Šulovi, Jan Žemlička a Martina Karbulková, navázali na úspěch z předešlých ročníků. Z pěti vypsaných disciplín dvě vyhráli a získali cenné přebornické tituly, ke kterým pak přidali další medaile. K výkonům všech a k přebornickým titulům gratulujeme.

Výsledky:

Čtyřhra muži:   1. Šula - Žemlička

Čtyřhra ženy:   2. Šulová - Karbulková

Mix:                1. J +J Šulovi, 2. Žemlička - Karbulková

Dvouhra muži:  3. Žemlička

IX. ročník turnaje - Kynžvart

IX. ročník turnaje čtyřher a mixů - Kynžvart

Dne 10.3. se v nové hale v Kynžvartu konal 9. ročník turnaje vypsaný pro čtyřhry a smíšené čtyřhry - systém Švýcar. ČM - 15 dvojic, MIX - 13, ČŽ  - 5. Mezi 45 úč. převážně z karlovarského kraje, ale i kraje středočeského, byli  rovněž naši zástupci. I tentokrát nezklamali a jako již mnohokrát, obsadili nejvyšší příčky.  Dvě ze tří disciplín vyhráli a ve třetí jsme měli také své zastoupení. Turnaj byl dobře zorganizován a na konci při vyhlášení výsledků kladně hodnocen startujícími. Našim hráčům patří poděkování za vynikající výsledky.

Umístění ostrovských:

ČM:    1. Šula st. - Mojtek, 6. Hauer - Žemlička, 7. Mácha - Homolka /Ostrov - Kladno/

ČŽ:     1. Hauerová - Dvořáčková /Ostrov-Nejdek/

Mix:    1. Šula - Šulová, 2. Hauer - Hauerová, 8. Žemlička -Karbulková

GPC - Ostrov

Turnaj GPC v Ostrově

Oddíl badmintonu TJ Ostrov pořádal 16.2. turnaj GPC dospělých. Do Ostrova si našlo cestu 40 hráčů ze čtyřech krajů a 12 oddílů. Pro zranění se turnaje nemohl zúčastnit domácí Fabián Šula. Role nejvýše nasazených ve dvouhrách potvrdili Martin Kural z USK Plzeň, který během dne neztratil ani set. Ve finále s ním sehrál vyrovnaný duel nejdecký Nesveda. V ženách postavení nasazené jedničky obhájila po tuhém třísetovém boji nejdecká Marcela Růžička. Se svým bratrem Adamem pak vyhráli smíšenou čtyřhru. Potěšitelná byla účast mladých hráčů do 18 let, kteří tvořili třetinu startovního pole. Svůj debut si odbylo několik účastnic z K. Varů a Nejdku. Turnaj byl zakončen rozdělením medailí, diplomů včetně cen, na které přispělo Město a karlovarský kraj. Poděkování patří pořadatelskému týmu - Janě, Janu, Fabiánu Šulovým a Jiřímu Máchovi, který desetihodinový maratón se šedesáti zápasy zvládl ke spokojenosti všech účastníků na jedničku.

Pokračovat ve čtení

Turnaj v Kynžvartu - 9.2.

II. ročník deblového turnaje Schneider Cup - Kynžvart

Sobota 9.2. byla  v nově rekonstruované hale v Kynžvartu dějištěm turnaje ve čtyřhrách. Mezi 16 páry byli i naši zástupci a nevedli si vůbec špatně. Domů nepřijeli bez medailí. Pavel a Anežka Hauerovi  celý turnaj vyhráli a Honza Žemlička s Martinou Karbulkovou získali bronz! Gratulujeme k výsledkům a k úspěšné reprezentaci oddílu

X. ročník turnaje - Ostrov

X. ročník vánočního turnaje v párovkách

Dne 1. prosince pořádal náš oddíl jubilejní X. ročník párovek. Vzhledem k souběhu několika turnajů, ale  asi i  "ledovky" na silnicích, nebyla účast nic moc. Přesto přizpůsobený dvoukolový systém dal hráčům dostatečný prostor si dosyta zahrát. Hrané disciplíny opanovali domácí. V mužské čtyřhře obsadili prvá čtyři místa, v mixu pak první dvě. Turnaj byl zakončen vyhlášením vítězů spolu s předáním výher, na které přispěl i Karlovarský kraj. Děkujeme.

Výsledky:

ČM: 1. Tripalovi R +L; 2. Šula st./Mojtek; 3. Kořený/Kazda; 4. Mácha/žemlička; 5. Bělohlávek/Špulák /Os+Nejdek/

MIX: 1. Šulovi J +J; 2. Žemlička/Karbulková; 3. Špulák/Kočanová /Nejdek/