Badminton

Oddíl badmintonu TJ Ostrov z.s., vznikl v roce 1965 a ve 2015 oslavil 50 let nepřetržitého trvání. Svoji činnost provozuje ve sportovní hale TJ v Ostrově. Za dobu bohaté historie dosáhli jeho členi met nejvyšších, počínaje úspěchy oblastními, republikovými, zahraničními  včetně účastí v reprezentaci.

Turnaj - Vejprty

Vánoční turnaj ve čtyřhrách - Vejprty

V adventním čase vyrazili naši hráči 21.12. do severočeského kraje na turnaj čtyřher a mixů. Za účasti 26 hráčů a hráček se hrálo ve skupinách s pokračováním play off. I tentokrát byly dvě zlata, stříbro a jeden bronz. Jan Šula s Radkem Mojtkem vyhráli pánskou čtyřhru, Jan Žemlička s Pavlem Hauerem přidali druhé místo. Honza Žemlička s Martinou Karbulkovou zazářili v mixu a vystoupali na nejvyšší stupeň. Martina s domácí Vintrlíkovou přidaly ve čtyřhře 3. místo. Bez medaile tentokrát zůstali Milan Bělohlávek s Jiřím Máchou - 7. místo. Medailistům blahopřejeme k pěkným dárkům pod stromeček. yes

Turnaj - Střešovice

Čtyřhry ve Střešovicích

Na pěti dvorcích se 14.12. v Praze - hala Tatranu Střešovice - odehrál turnaj čtyřher. Svoji výkonnost si v poli 30 účastníků zajela ověřit naše dvojice Jan a Jana Šulovi. Sehranost manželského páru se projevila i tentokrát, když jako na mnoha předešlých akcích turnaj vyhráli. Velká gratulace k vítězství a propagaci ostrovského badmintonu!

XI. Ročník turnaje - Ostrov

XI. Ročník párovek - Ostrov

Dne 7.12. za účasti 21 hráčů a hráček z  Prahy, karlovarského a severočeského kraje, proběhl v hale TJ Ostrov turnaj pro neregistrované hráče v párových disciplínách. Systém  skupinový. Svou dominanci v zpč. kraji a v této kategorii turnajů, potvrdili domácí i tentokrát. Přestože se  někteří  do konce roku ještě zúčastní několika turnajů, byli nejúspěšnější na základě svých dosavadních výsledků v průběhu roku oceněni uznáním. V kategorii neregistrovaných Jan a Jana Šulovi, Pavel Hauer a Daniel Dvorník. Za výborné výsledky v soutěžích GP Českého badmintonového svazu Fabián Šula a Bára Müllerová. Blahopřejeme.

Výsledky ostrovských hráčů:

ČM: 1. Šula st./Šula ml., 2. Hauer/žemlička, 3. Tripal st./Tripal ml., 5. Kazda/Bělohlávek, 8. Mácha/Týc

ČŽ:   2. Šulová/Karbulková

Mix:  1. Šulovi, 2. Žemlička/Karbulková

Turnaj v Kynžvartu

Putovní pohár - Lázně Kynžvart

Sobota 16.11. byla dějištěm XI. ročníku turnaje o putovní pohár města Lázní Kynžvartu, který pořádali tamější agilní badmintonisté. Na turnaj ve čtyřhrách se sešlo 16 mužů a žen. Za náš oddíl to byli Jan Žemlička, Martina Karbulková, Pavel Hauer a Jiří Mácha. Před 14 dny se zde uskutečnil turnaj ve dvouhrách a mixech, který přinesl ostrovským dvě první místa. V pozměněné sestavě se zdařilo i tentokrát, když J. Mácha s Pavlem Hauerem turnaj vyhráli a J. Žemlička s M. Karbulkovou přidali 5. místo. Gratulujeme.