Středa, 12 června, 2024

HISTORIE ODDÍLU

Oddíl volejbalu pod TJ Ostrov  funguje již řadu let, ještě jako školou povinní jsme se zúčastňovali volejbalových soutěží a v dorosteneckém věku nás trénoval pan Mácha st., se kterým jsme dosáhli jako ženský tým mnoho úspěchů.  

Od cca roku 1981 jsme odehráli spoustu okresních a i krajských soutěží a nejeden rok jsme byli okresní přeborníci a přebornice.

V této době měl oddíl volejbalu jak ženské  tak i mužské družstvo.

V současné době už má volejbalový oddíl pouze ženský tým a před 3 roky jsme  my ženy ukončily naši závodní činnost. Volejbalu se věnujeme rekreačně pro dobrý pocit ze sportu a když nám pracovní povinnosti a hlavně zdraví dovolí – účastníme se letních turnajů .

 

Před covidem jsme se zúčastnily známého turnaje v Dřevěnicích a reprezentovaly jsme mix karlovarského a chomutovského volejbalu.

Každým rokem pořádáme pro ostrovské volejbalisty turnaj „100-letých“ – naše srdcová volejbalová akce – je to deblový turnaj smíšených dvojic, kde jak již název napovídá musí být součet hráčů na hřišti 100 let a více.

Protože jsme již ve většině případů statní 50-níci a více, tak tuto podmínku hravě splňujeme.

V letošním roce po covidové pauze již pořádáme  XIII. ročník.

 

V zimní sezóně trénujeme v hale TJ Ostrov a v letních měsících si užíváme volejbalu na našich antukových kurtech pod halou TJ Ostrov, které si společnými silami udržujeme v přijatelném stavu a máme zde  příjemné letní volejbalové zázemí.