Badminton

Mistrovství světa seniorů - Katowice

Mistrovství světa seniorů  -  KATOWICE

Od 4. do 11. 8. se v Katowicích konalo 9. Mistrovství světa seniorů. Dějištěm byla Spodek Aréna pro 11 tis. diváků, druhá největší multifikační hala v Polsku. K dispozici bylo 29 kurtů - samotné klání bylo na 12. Slavnostní zahájení za účasti představitelů  BWF -  Badmintonové světové federace  - proběhlo v hudebním odeonu, kde se na počest mistrovství uskutečnil koncert symfonického orchestru s předními sólisty. V průběhu mistrovství probíhalo množství doprovodných programů se zaměřením přiblížit badminton veřejnosti, příležitost vyzkoušet si tento sport a zároveň možnost shlédnout zápasy MSS. Účast 1548 hráčů z 55 zemí, byla asi jednou z největších na proběhlých šampionátech. Obdivuhodné bylo sledovat asijské hráče, zvláště ty starší, jak vše stále berou velmi odpovědně a profesionálně. V jejich řadách bylo mnoho těch, kteří v době aktivní činnosti byli účastníky olympiád, mnohonásobnými držiteli medailí ze světových mistrovství.

Za ČR se nominovala dvacítka hráčů a hráček v kategoriích 35 + až 75+. Jediným zástupcem za ČR v 70 + byl Jiří Mácha - člen oddílu badmintonu TJ Ostrov. Je historicky prvním hráčem, který se za ČR v této kategorii  a zároveň v historii MSS, zúčastnil.

 Ve dvouhře zůstal před branami 2. kola. Ve čtyřhře - bohužel nejel stálý deblový partner - mu  byl přidělen izraelský hráč Efrim Ofir. Soupeři byli z Thajska: Seri Chintanaseri a Pramot Khaosamang. Proti sehranému světovému páru nebyla téměř žádná šance. Seri CH. se mj. v neděli stal mistrem světa ve dvouhře. Ve výsledku to bylo 9. - 16. místo na světě.

Možnost startovat na takové akci, být účastníkem všeho dění, sledovat perfektní práci organizátorů, hlavních a čárových rozhodčích, smekat před výkony seniorů i 75 +, povzbuzování fanoušků, ale i mnoha četných rod. příslušníků  - nejvíce jich bylo z Indie - stálo zato a určitě to pro všechny účastníky zůstane jako krásná a nezapomenutelná vzpomínka.