Archiv

GP C - Karlovy Vary

GP C dospělých - Karlovy Vary

Oddíl badmintonu Slovanu Karlovy Vary byl 12.9.  pořadatelem turnaje GP C. V Badmintonové aréně byli mezi 28 startujícími i naši dva zástupci - Fabián Šula a Bára Műllerová. V mixu spolu nepřešli první kolo. Fabián si vše bohatě vynahradil ve  finále dvouhry, kdy po slibném průběhu v prvním setu začalo ubývat sil - předtím odehrál v kuse několik zápasů -a nakonec podlehl domácímu Janu Klimajovi. Vynikající stříbro. Nejlepší přišlo nakonec, když se svým spoluhráčem Václavem Mirvaldem ze Spartaku Chrást, vystoupali ve čtyřhře na stupeň nejvyšší. Gratulujeme!

Bilance sezony 2019/2020

Činnost oddílu v roce 2019:

Oddíl pořádal 2 turnaje:  GPC dospělých a XI. ročník párových disciplín. Hráči a hráčky se zúčastnili celkem 17 turnajů. Mezi nejvýznamnější patřily MČRS, MSS, OP jednotlivců neregistrovaných a turnaj V Norimberku.

Výsledky:

1.m. - 14x; 2.m. - 15x;  3.m. - 11x; 4. - 16.m. - 13x

Nejúspěšnějšími mezi neregistrovanými co do počtu 1 -3 míst, byli Jan a Jana Šulovi s Pavlem Hauerem. Skokanem roku byl Daniel Dvorník. Za výborné výkony v soutěžích GP ČBaS byli oceněni písemným uznáním, stejně jako předchozí jmenovaní, Fabián Šula s Bárou Műllerovou. Mezi mimořádné výsledky se řadí 2 tituly, jedno druhé a jedno třetí místo z KP jednotlivců sloučených krajů plzeňského a karlovarského  v kat. neregistrovaných. Na MČRS obsadil Jiří Mácha 2. místo ve dvouhře a na IX. MSS v Katowicích pak 9 - 16 místo ve čtyřhře.

Do nadcházejících dovolených, které přijdou vhod po nelehkém období, přeje VO všem krásné počasí. S rodinou a přáteli užití sluníčka, vody (někdy i badmintonu ?). 

Ročník 2020/2021 bude  zároveň rokem, ve kterém oslavíme 55 let nepřetržitého trvání oddílu , založeného v roce 1965.

smileyyes

 

Turnaj - Střešovice

Čtyřhry ve Střešovicích

Na pěti dvorcích se 14.12. v Praze - hala Tatranu Střešovice - odehrál turnaj čtyřher. Svoji výkonnost si v poli 30 účastníků zajela ověřit naše dvojice Jan a Jana Šulovi. Sehranost manželského páru se projevila i tentokrát, když jako na mnoha předešlých akcích turnaj vyhráli. Velká gratulace k vítězství a propagaci ostrovského badmintonu!  

Turnaj v Kynžvartu

Putovní pohár - Lázně Kynžvart

Sobota 16.11. byla dějištěm XI. ročníku turnaje o putovní pohár města Lázní Kynžvartu, který pořádali tamější agilní badmintonisté. Na turnaj ve čtyřhrách se sešlo 16 mužů a žen. Za náš oddíl to byli Jan Žemlička, Martina Karbulková, Pavel Hauer a Jiří Mácha. Před 14 dny se zde uskutečnil turnaj ve dvouhrách a mixech, který přinesl ostrovským dvě první místa. V pozměněné sestavě se zdařilo i tentokrát, když J. Mácha s Pavlem Hauerem turnaj vyhráli a J. Žemlička s M. Karbulkovou přidali 5. místo. Gratulujeme.